גוגל פלוס פייסבוק

חוקר פרטי עוז סער כתובתינו: רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקווה


רוצים לדבר עם חוקר?
מלאו את הפרטים ומיד נחזור!
 

מעקב עובדים - עגלת ההפתעות


מדובר בסניף סופר מרקט וותיק בצפון הארץ, השייך לרשת מזון מובילה,  אשר בחודשים האחרונים נקלע להפסדים. 

בפגישה שקיימתי עם הנהלת הרשת עלו שני הסברים אפשריים: או שמדובר במנהל סניף כושל או שמדובר במעילה כלשהי.
מטרת החקירה הייתה להבין מה גורם לסניף הסופר מרקט להפסדים, אשר מידי חודש הלכו ותפחו. נתבקשתי לעלות על השיטה ולהביא ראיות על כך.
 
מעקבים ותצפיות:
 
בסריקת השטח הראשונית התרשמנו שה״בטן הרכה״ של סניף היא כניסת העובדים האחורית, אשר משם נכנסת הסחורה. 
החלטנו להתמקם בתצפית משני כיוונים בחניון האחורי המשקיף לכניסה למחסן. 
השגרה בסניף הייתה די קבועה. משעות הבוקר המוקדמות נפתח המחסן, משאיות פורקות סחורה בארגזי קרטון, הספקים מכניסים פנימה את הארגזים בעגלות ובהמשך המחסנאי עורם את ארגזי הקרטון הריקים על עגלת הסופר וכשהיא מלאה הוא הולך איתה עד לפח ה״צפרדע״ הממוקם כ 30 מטרים מהמחסן בשטח החניון, משליך אותם לפח וחוזר למחסן.
 
שיטת הגניבה:
 
כעבור מספר סבבים כאלה, אורן - העוקב שעבד עמי, היה בתצפית קרובה יותר למחסן הסב את תשומת ליבי, כי נראה לו שהמחסנאי מתחיל להתנהג בעצבנות. מספר דקות אח״כ מספר לי אורן כי הוא מבחין שהמחסנאי מעמיס ארגזי קרטון סגורים מלאים סחורה על העגלה. ביקשתי שינסה לתעד בתמונות תקריב את שמות המותגים שהוא מעמיס על העגלה ואורן דיווח לי שהצליח לזהות בעגלה קופסאות סיגריות, חפיסות שוקולד  ארגז בקבוקי יין וחבילות של סכיני גילוח.
באותו זמן, אני הבחנתי בסיטרואן ברלינגו, הממתינה עם מנוע דולק, ברחוב המוביל לכניסה האחורית של הסופר. נראה היה כאילו הוא ממתין להקפצה.
אורן ואני נשארים בקו טלפון פתוח. תוך כדי אורן מספר לי שהעגלה כבר מלאה בסחורה והמחסנאי מניח שני ארגזי קרטון ריקים ופתוחים (במטרה לגרום למתבונן להניח כי כל הארגזים בעגלה ריקים).
בהמשך המחסנאי מתקשר מהטל' הנייד שלו, אני מבחין שגם הטיפוס החשוד בסיטרואן מקבל שיחה ומתחיל בנסיעה איטית לתוך שטח החניון האחורי. המחסנאי במקביל דוחף את העגלה  עם הסחורה לכיוון פח הצפרדע כאילו מתכוון לזרוק ארגזים ריקים אך למעשה עוזב אותה ליד הפח וחוזר במהירות למחסן. הבחור בסיטרואן מגיע בתזמון מרשים, מעמיד את רכבו בסמוך לפח, יוצא מהרכב, זורק את שני ארגזים הריקים ומכניס את הסחורה לרכבו.
 
בשלב זה, אורן ואני כבר נערכים למעקב אחרי הסיטרואן. עם סיום ההעמסה הוא עוזב במהירות את החניון, כשאנחנו מתעדים הכל ומלווים אותו בנסיעתו.
הופתענו מכך שהמעקב הסתיים תוך דקות ספורות.  היעד של הסחורה הגנובה היה קיוסק קטן הממוקם בשכונה סמוכה.
 
התפיסה:
 
במהלך שני ימי הפעילות הבאים תיעדנו את אותו הנוהל ובכך נתפר תיק הראיות המוכיח כי מדובר בשיטה מסודרת וקבועה, אשר גרמה הפסדים כבדים לסניף במשך חודשים רבים. 
בבוקר שאחריו כבר הזמנו צוות שוטרים אשר המתין מחוץ למתחם.
ברגע הגניבה זימנו אותם פנימה , המחסנאי ושותפו נתפסו בזמן המעשה ונלקחו אחר כבוד לניידת. 
 
בחקירה משלימה שביצענו, התברר שאותו קיוסק, שייך לדוד של המחסנאי והתמונה כולה התבהרה.
נראה כי אותו בעל קיוסק מצא פתרון קל ונוח בכך שקיבל סחורה גנובה באופן קבוע ללא הוצאות גבוהות ובכך כמעט מוטט את סניף הסופר מרקט.
 
הסיפורים  מבוססים  על אירועים אמיתיים, חלק מהפרטים שונו על מנת למנוע זיהוי.
כל הזכויות שמורות - עוז סער חקירות.
 
 
חוקר פרטי  |  בלש פרטי  |  חוקר פרטי בגידות  |  מודיעין עסקי  |  חקירות כלכליות  | חוקר פרטי בפתח תקווה
עוז סער חקירות  |   כתובתינו : רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקוה  |  משרד : 03-9199209  |  טל :  054-4674434