חוקר פרטי עוז סער כתובתינו: רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקווה


רוצים לדבר עם חוקר?
מלאו את הפרטים ומיד נחזור!
 

טכנולוגיות המשמשות חוקרים


ציוד עבור חוקרים – קצת יותר מזכוכית מגדלת...

זכוכית המגדלת של שרלוק הולמס...שם החל הכל....
חוקרים פרטיים בעידן המודרני משתמשים בטכנולוגיות החדישות ביותר כדי להביא ראיות ללקוחותיהם, לאשש חשדות או להפריכם. חוקרים הם בחלק מהמקרים גם עוקבים, כלומר מעבר לתכנון מהלכי החקירה, חוקרים יוצאים לשטח, מבצעים מעקבים, מתחקרים אנשים, מתחקים אחר מעשיהם וכיוצ"ב. קיימים רכיבי ציוד מעקב ובילוש רבים בהם משתמשים חוקרים פרטיים בעת ביצוע עבודתם. ציוד עבור חוקרים נועד באופן כללי לסייע לאותם חוקרים שמבצעים איסוף מידע – לעשות זאת מבלי להיחשף. כמו כן, ציוד חוקרים נותן גם פתרונות לחשיפת ניסיונות האזנות וריגול, כלומר משמש למניעה ולהגנה על פרטיות לקוחותיהם.


טכנולוגיות, חוקרים ומה שביניהם

כאמור, בעידן המודרני קיימים שכלולים רבים בתחום ציוד עבור חוקרים . מדובר בטכנולוגיות מאוד מתוחכמות, המקלות על עבודת חוקרים בהשוואה למה שהיה בעבר. ציוד וטכנולוגיות עבור חוקרים הוא תחום נרחב, ורשימת הציוד והכלים בהם משתמשים חוקרים ארוכה ארוכה. במאמר זה בחרנו לתת במה לחלק קטן מאותן טכנולוגיות, המשמשות חוקרים בעבודתם ומסייעות להם להביא ממצאים אמינים ללקוחותיהם.
  • התקנת מצלמות נסתרות בבתים או בכלי רכב: חוקרים נדרשים חדשות לבקרים להביא ראיות עבור לקוחותיהם ע"י תצוגה ויזואלית של האזור עליו מתבצע המעקב. לשם כך נוהגים חוקרים פרטיים להתקין מצלמות נסתרות בבתים או בכלי רכב. בשנים האחרונות משתמשים חוקרים במצלמות קטנות יותר ויותר, ומצד שני איכות התמונה המתקבלת ממצלמות אלו הולכת ומשתפרת. קיימות צורות הסוואה רבות בהן משתמשים חוקרים פרטיים בעת התקנת אותן מצלמות נסתרות. חוקרים שותלים מצלמות בעציצים, אביזרי נוי ועוד.
  • התקנת מערכות חיישני תנועה: חוקרים משתמשים בהתקנת מצלמות הפועלות בטכנולוגית חיישני תנועה כדי להביא מידע על אובייקטים שונים הקשורים לתיק החקירה. חוקרים מתקינים מצלמות אלו בכל מיני מקומות שאיש לא יכול לחשוד בהם, אפילו בתוך מכשירי הפצת הריח המורכבים בחדרי המגורים.... מערכות אלו משרתות חוקרים נאמנה בשל השכלול הרב הקיים בהן. ישנן מערכות המתוכנתות להקליט את התצוגה 10 שניות לפני כניסת האובייקט לאזור, ולא רק מרגע ההבחנה בתזוזה כלשהי. כך יכולים לקוחותיהם של חוקרים פרטיים לקבל תמונה אמינה וראיות מהימנות של ממצאי החקירה.
  • ציוד למניעת האזנות ואיתור מצלמות נסתרות: חוקרים נדרשים במקרים רבים לסייע ללקוחותיהם במניעת מצב של האזנה או גילוי מצלמות נסתרות המותקנת בשטח. לשם התגוננות מפני מצבים אלו ומניעתם, משתמשים חוקרים בציוד וטכנולוגיות לאיתור מכשירי ציתות והאזנה. ציוד זה משמש חוקרים לזיהוי האזנות המבוצעות על ידי חוקרים פרטיים של הצד השני. זיהוי מסוג זה מתבצע למשל באמצעות איתור אותות השידור של משדרי מצלמות ומיקרופונים אלחוטיים. בנוסף ישנם אמצעים לזיהוי פיזי של מצלמות נסתרות הפועלים באמצעות שליחת תאורת אינפרא לעבר חלל החדר וגילוין לאחר החזר האור.
  • כמו כן, חוקרים מסייעים להתגונן מפני האזנות ע"י ציוד הצפנה, שמאפשר ללקוח לשוחח בטלפון באופן בטוח למרות שיש חשד כי הוא נתון להאזנה.
  • תוכנות ספי פון: אחת מטכנולוגיות הציתות החדישות של השנים האחרונות היא הספיי-פון. זוהי תוכנה חכמה שמשמשת כמעין מכשיר ריגול המותקן בטלפון הנייד. תוכנה זו מסוגלת לספק האזנה לשיחות הטלפון היוצאות והנכנסות, צפייה בהודעות SMS היוצאות ונכנסות, האזנה לחלל החדר בו נמצא המכשיר הנייד וזיהוי מיקום המכשיר הנייד. אין ספק שמדובר בתוכנה אשר בשימושים מסוימים יכולה לפגוע בפרטיותם של אנשים ולמשתמשים בה לעבור על החוק. אולם במקרים אחרים השימוש בה יכול להיות לגיטימי ואף לסייע רבות כמו במקרים של חשש לחיי קטינים או חסרי ישע.
כידוע , האזנות סתר אסורות בישראל על פי החוק וחוקרים פרטיים נדרשים להפעיל טכנולוגיות שונות לאיתור מצבים של הפעלת ספיי-פון כנגד לקוחותיהם.

לסיכום, ניתן לומר כי חוקרים פרטיים נעזרים רבות בציוד ובטכנולוגיות חדישות, הן לצורך ביצוע מעקבים והבאת ראיות, והן לצורך זיהוי, איתור ומניעת מצבים של התחקות אחר לקוחותיהם באמצעים טכנולוגיים ע"י חוקרים מהצד שכנגד. בקיצור, ציוד עבור חוקרים עשה כברת דרך ארוכה מאז ימי המקטרת וזכוכית המגדלת.
 
חוקר פרטי  |  בלש פרטי  |  חוקר פרטי בגידות  |  מודיעין עסקי  |  חקירות כלכליות  | חוקר פרטי בפתח תקווה
עוז סער חקירות  |   כתובתינו : רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקוה  |  משרד : 03-9199209  |  טל :  054-4674434 קידום אתרים אורגניSEOLINKS
לייבסיטי - בניית אתרים