גוגל פלוס פייסבוק

חוקר פרטי עוז סער כתובתינו: רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקווה


רוצים לדבר עם חוקר?
מלאו את הפרטים ומיד נחזור!
 

חקירות גלויות או חקירות סמויות


חקירות פרטיות תמיד נשמעות לנו כמו תחום מרגש, מרתק ומסוכן. ספרים וסרטים רבים שעוסקים בנושא, גורמים לכך שהאסוציאציה שעולה בראשנו כשאנו שומעים את המילה
"חקירות", היא סיפור מסובך ומפותל שבמרכזו עומד חוקר מבריק, אשר מסוגל להפליל כל נוכל בעזרת אמצעים טכנולוגיים מדהימים ופעולות נועזות. למרות שקיימות גם חקירות בעלות אופי כזה, הן נדירות, ולרוב חקירות מנהלות סביב סיפורים שהם אמנם פחות פיקנטיים, אך גילוי האמת בהם חשוב לא פחות.

בתחומי החקירות השונים, נעשה שימוש במגוון שיטות ואמצעים, על מנת להגיע לאמת הבסיסית בכל שאלה שמטרידה את הלקוח. קיימות שתי שיטות מרכזיות של חקירות , כאשר כל אחת מתאימה למצבים שונים.

חקירות גלויות

איסוף מידע באמצעות חקירות גלויות כולל בעיקר תשאול ישיר של הנחקר, חקירת עדים, מציאת נתונים באמצעים קונבנציונאליים ועוד. בניהול של חקירות גלויות, לעיתים קרובות, החוקר יפנה אל החשוד, ויגיד לו במה הוא מואשם, ואז ידובב אותו לגבי גרסתו לעניין. לאחר מכן, החוקר יפנה אל עדים או גורמים רלוונטיים אחרים לעניין, ויתשאל גם אותם. בין אם המידע שמתקבל הוא שקרי ובין אם לא, חקירות בעלות אופי גלוי נותנות לחוקר פרטי בסיס להתחלת החקירה שלו, והעדויות שהוא גובה במהלך חקירות כאלה יכולות לשמש גם כראיות לאחר מכן.
חקירות גלויות הן שימושיות בעיקר בתחום הביטוח, כאשר הלקוח הוא חברת הביטוח עצמה. שיטת חקירה זו תהיה שימושית

במקרים הבאים:
  • חקירות בתחום נזקי גוף – חקירות אלה מתבצעות במקרים של תאונות מסוגים שונים: תאונת דרכים, תאונת עבודה או תאונות במתקנים פרטיים. חקירות אלה מתמקדות בתשאול של הנפגע, ובדיקה מדוקדקת של מצבו הבריאותי. מטרתן היא למנוע מרמה ו"חליבת כספים" מחברות ביטוח או אנשים פרטיים ע"י זיוף פציעה.
  • חקירות רכוש – אלה חקירות אשר עוסקות בנזק או אובדן שנגרם לרכוש מסוים, למשל, נשק לרכב, שוד, פריצה, הצתה וכו'. על החוקר יהיה לחקור את המבוטח, משפחתו ועדים נוספים, על מנת לקבוע את אמינות גרסתו לאירוע.
  • חקירות נזקים בתחום הרכב – חקירות מסוג זה, מטרתן לקבוע במקרים של תאונות דרכים, האם התאונה היא אמיתית, ואם היקף הנזק תואם לתיאור שמוסר המבוטח. זאת על מנת לשקף תמונה מדוייקת של המצב, ולמנוע ניצול כספי של חברות הביטוח.
חקירות סמויות

ניהול חקירות סמויות, מתאפיין בעיקר באיסוף מידע של החשוד, ולעיתים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. למרות שהחשוד אינו מודע לכך שמתנהלת נגדו חקירה, בניהול חקירות סמויות קיימת הקפדה מדוקדקת
לעיתים קרובות, חקירות סמויות מתנהלות במקביל לחקירות גלויות, על מנת לבדוק את מהימנות המידע שנאסף.

אלו הן שתי השיטות המרכזיות לניהול חקירות , כאשר חוקרים מיומנים ויצירתיים יודעים גם לשלב בין השתיים, על מנת להשיג את התוצאה האיכותית ביותר, בטווח זמן הקצר ביותר.
 
חוקר פרטי  |  בלש פרטי  |  חוקר פרטי בגידות  |  מודיעין עסקי  |  חקירות כלכליות  | חוקר פרטי בפתח תקווה
עוז סער חקירות  |   כתובתינו : רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקוה  |  משרד : 03-9199209  |  טל :  054-4674434