מה חשוב לדעת לפני ששוכרים חוקר פרטי?

זקוקים לשירות מקצועי של חוקר פרטי? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים נכון ובוחרים חוקר אשר יוכל לבצע עבורכם את עבודת החקירה על הצד הטוב ביותר?
אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.
במאמר הבא תמצאו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור את החוקר הפרטי הנכון ביותר עבורכם.

איך מזהים חוקר פרטי מקצועי ואמין?

בתחום החקירות הפרטיות קיימים לא מעט שרלטנים ולכן בכדי להיות בטוחים כי אתם בוחרים נכון בדקו את הנתונים הבאים:

  • רישיון ממשרד המשפטים – רישיון זה ניתן רק לחוקרים ללא עבר פלילי, שעברו סטאז' של 3 שנים ובחינה בתחום. בכדי שהחוקר יוכל לפתוח משרד משלו, עליו לעסוק 5 שנים נוספות בתחום וכך רק חוקר בעל ניסיון של 8 שנים לפחות יכול להיות בעל משרד חקירות.
  • חברות בלשכת החוקרים הפרטיים – חברות המבטיחה כי החוקר חתם על התחייבות לאתיקה מקצועית ועובד בתחום על פי החוק.

איך להיות בטוחים כי לחוקר יש את המשאבים המתאימים?

אם התרשמתם מחוקר מסוים ואתם מעוניינים לבחור בו, קבעו פגישת היכרות ראשונית. דרשו להיפגש במשרדו של החוקר וכך תוכלו לקבל מידע רב אודותיו. אם החוקר אינו מחזיק במשרד משלו ונפגש בבתי קפה או מקומות דומים, כנראה שאין לו מספיק אמצעים. אם החוקר עובד במשרד גדול הכולל עוד כמה עוזרים ואנשי צוות, מחזיק בציוד משוכלל וחדיש, כדאי להעדיף אותו.

למה חשוב לבדוק וותק וניסיון?

בדקו את הוותק והניסיון לא רק של המשרד עצמו, אלא גם של אנשי הצוות בו. ככל שהם יותר מנוסים בתחום, כך הם כבר מכירים יותר שיטות חקירה, יש להם קשרים עם גורמי מפתח שיכולים לסייע בחקירה ועוד.
הניסיון הוא קריטי וחשוב עבור חוקר פרטי. ככל שתבחרו בחוקר ותיק יותר כך תוכלו לראות תוצאות טובות יותר וכך גם תוכלו למצוא עבורו יותר המלצות וחוות דעת מלקוחות קודמים.

האם כל חוקר מבצע את כל סוגי החקירות?

ישנם משרדי חקירות המציעים מגוון רחב של סוגי חקירות, אך לפני שאתם בוחרים עליכם לוודא כי החוקר אשר יבצע עבורכם את החקירה מומחה בתחום הספציפי של החקירה שלכם. לדוגמא – אם אתם נמצאים בהליך גירושין ומרגישים כי הצד השני מסתיר מכם כספים או נכסים, חוקר פרטי בעל ניסיון בחקירות כלכליות יוכל לגלות לכם את כל התשובות וכמובן, להציג את כל הראיות המתאימות שיהיו גם קבילות בבית המשפט.