לעזוב או להישאר – התנהלות לאחר בגידה

אין ספק כי בגידה בין בני זוג היא כואבת וקשה. מדובר בהפרה בוטה של האמון הדרוש בכל מערכת זוגית, ובין אם מדובר בבגידה פיזית או בגידה רגשית, הכאב הוא חזק וקשה מאוד. כיום לא מעט אנשים ונשים מבצעים בגידה במערכת הזוגית שלהם, בין אם מדובר בבגידה חד פעמית ובין אם מדובר ברומן מתמשך, ואם גם אתם עומדים במצב כזה, בין אם אתם הצד הנבגד ובין אם הבוגד, חשוב שתדעו כיצד להתנהל לאחר בגידה בצורה נכונה ולקבל את ההחלטה הנכונה הטובה ביותר עבורכם – האם עליכם להישאר ולנסות לשקם את מערכת היחסים או האם לעזוב.

טעות חד פעמית או רצון מתמשך?

בכדי לקבל החלטה נכונה יותר על הבוגד להיות מסוגל לענות לעצמו באמת האם מדובר בטעות חד פעמית, או שמדובר בצורך מתמשך שלו, בין אם זה עם אותו פרטנר ובין עם פרטנר אחר. אם הבוגד חש עדיין בצורך להמשיך עם אותו מעשה, לדבר יש השפעה גדולה מאוד על ההחלטה האם לנסות לשקם את מערכת היחסים או לעזוב.

חוקר בגידות

אל תחיו בשקר

אחת הטעויות של בוגדים הינה המחשבה כי הם יכולים להמשיך עם הבגידה והיא לא תתגלה אך בסופו של דבר, בגידות תמיד מתגלות בדרך כזו או אחרת. חיים תחת שקר והסתרה הם לא חיים, וזו לא הדרך הנכונה להתמודד.
אם אתם לא מרגישים מרוצים במערכת היחסים הנוכחית שלכם, ואם בגידה חד פעמית הובילה אתכם לחשוב כי מערכת היחסים שלכם לא מספקת אתכם מספיק, זה הזמן לקבל החלטה האם להשאר ולעשות הכל על מנת לשקם את הקשר הזוגי שלכם, או לכבד מספיק את בן או בת הזוג ולעזוב לפני שהשקרים יתגלו.

החשיבות של טיפול זוגי

אחד הדברים שיכולים לסייע רבות לבני זוג לאחר בגידה הוא טיפול זוגי. לא מעט בני זוג אשר בגדו בעצמם דווקא בוחרים בטיפול זוגי על מנת שם לחשוף את הבגידה עצמה אך בצורה נכונה ומתוך חרטה אמיתית ורצון לשקם את מערכת היחסים.

טיפול זוגי יכול לסייע מאוד לבני זוג במצבים כאלו, אך הוא לא תמיד יאפשר לשקם את הקשר. לא מעט פעמים כאשר הצד הנפגע מגלה אודות הבגידה הוא יגיש בקשה לגירושין באופן מיידי, וללא קשר להבעת החרטה של הצד הבוגד.
במקרים כאלו חשוב לפנות כמה שיותר אל עורך דין על מנת לקבל ייעוץ נכון ומתאים.

ההשלכות המשפטיות של בגידה

על פי הדין היהודי, בגידה באישה יכולה להוביל לחיוב של בין הדין לבעל לשלם לה את כתובתה. אך כמובן, לשם כך היא זקוקה להוכחות מדויקות בדבר הבגידה ולכן לא מעט נשים אשר חושדות בבגידה של הבעל שוכרות את שירותיו של חוקר פרטי לאיתור הוכחות לפני שהן חושפות בפני הבעל את החשדות שלהן, כך שהן מגיעות עם ראיות ברורות ומוצקות.

יחד עם זאת, בגידה לא משפיעה על חלוקת הרכוש, המשמורת על הילדים או עניינים דומים.
חשוב מאוד להבין כי במידה ואתם מחליטים לסיים את מערכת היחסים, הרגשות המעורבים בנושא יכולים להשפיע מאוד על כל התהליך ולעורר הרבה מאוד אמוציות שיהפכו את התהליך לקשה מאוד. לכן חשוב מאוד לפנות עוד מההתחלה אל עורך דין מקצועי ומומחה בתחום אשר יוכל לבחון את המצב ולסייע לכם לבצע את התהליך בצורה הנכונה ביותר עד כמה שניתן. אם החלטתם לסיים את מערכת היחסים, עשו כל מה שאפשר על מנת לסיים זאת בצורה מוצלחת.