למה זוגות מתגרשים?

כל חתונה מתחילה עם אהבה גדולה ורצון לזוגיות יציבה לכל החיים, אך לצערנו בשנים האחרונות אנו עדים לעליה משמעותית באחוזי המתגרשים בישראל וזוגות רבים, אשר התחילו את חייהם עם אהבה גדולה והבטחות עצומות, מוצאים את עצמם על מדרגות הרבנות.

למה זה קורה? ומה אפשר לעשות כדי להקטין את הסיכוי שלכם לעבור את התהליך הלא פשוט הזה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

חוקר בגידות

לפני ששואלים "למה מתגרשים?" חשוב לשאול "למה מתחתנים?"

אהבה היא צורך בסיסי של רוב רובם של בני האדם, אך כאשר מתחתנים, אהבה היא לא תמיד מספיקה. לא מעט זוגות, במיוחד בגילאים צעירים מאוד, נכנסים אל מוסד הנישואין מתוך החלום הגדול שדיסני ואגדות הילדות מכרו לנו כבר מגיל קטן – משפחה מאושרת, ילדים שמחים והם חיים בעושר ואושר עד עצם היום הזה…

אבל למעשה, זה לא באמת ככה. ולכן לפני שמתחתנים חשוב להיות מוכנים לכך. לדעת שלא הכל ורוד ואתם צריכים לדעת להתמודד גם עם קשיים, עם קונפליקטים ועם משברים ולצלוח אותם בצורה נכונה על מנת לנהל זוגיות בריאה לאורך שנים.

מה גורם למרבית הזוגות להתגרש?

יש לא מעט סיבות אשר מובילות זוגות לגירושין, אך הסיבות הנפוצות ביותר הן:

בגידות – בגידה היא לא רק פגיעה רגשית עצומה בצד הנבגד, אלא גם מובילה לאובדן האמון וללא אמון לא ניתן לנהל חיי נישואין תקינים. לעיתים קרובות על אף שמדובר במשמעויות רבות כגון רכוש וילדים שנפגעים כתוצאה מכך, בני הזוג מחליטים "לפרק את החבילה" ההתמודדות עם בגידה היא קשה מכדי שיהיה אפשר לגשר על הפערים

משרדי חקירות רבים ובהם חוקרים פרטיים יכולים להעיד על מגמת העלייה בזוגות שבוגדים, הקלות שניתן ליצור קשרים עם באמצעות המדיות השונות והאפליקציות שצצות בכל עבר משאירות רק את הרצון לעמוד בין היכולת לבגוד.

ציפיות לא נכונות – כאשר נכנסים אל מוסד הנישואין מתוך מחשבה על אגדות ונסיכים, המציאות מכה מכה כואבת וקשה מאוד למערכת הנישואין. נישואין יכולים להיות נפלאים ומיוחדים גם לאורך שנים רבות, אך זו גם עבודה. חשוב לדעת לתמוך אחד בשני, להכיל, לפרגן, להתמודד עם קשיים יחד, וזו עבודה שלעולם אינה פוסקת.

חתונה מהירה מידי – אין מה למהר כאשר מדובר בנישואין. לא צריך למרוח את זה על פני עשרות שנים אך גם לא להתחתן מהר מידי. תנו לעצמכם את הזמן להכיר טוב יותר, להתמודד עם החיים יחד, להבין אחד את השני קצת יותר לפני שאתם נכנסים אל חתונה והקמת משפחה.

כסף – אחת הסיבות הנפוצות ביותר לפירוק בתים היא כסף, גם במקרים בהם יש כסף, וגם במקרים בהם אין בכלל. בנוסף, במקרים כאלו המאבקים המשפטיים בתהליך הגירושין יכולים להיות הרבה יותר קשים.

תוכן שעשוי לעניין אותך: חקירה כלכלית גירושין

לא יודעים להתווכח – יש הבדל בין ויכוח לבין ריב. זה טבעי שבין בני זוג יהיו ויכוחים אך כשלא יודעים לנהל את זה נכון והופכים כל ויכוח למריבה גדולה, הסוף ידוע מראש.