לא צריך מכונת אמת כדי לדעת שהגבר שלך משקר

שקרים של גבר יכולים להרוס מערכת יחסים, וזה לא תמיד דווקא בגלל הנושא של השקר, אלא בגלל הפרת האמון. יש גברים שהם שקרנים מטבעם, ולכן הרבה מאוד ממה שהם יוציאו מהפה יהיה שקר, ויש כאלו שמתחילים לשקר בגלל סיבה מסויימת, כמו בגידה.

כך או כך, אם את חושבת שהגבר שלך משקר לך, את לא צריכה לפנות אל מכונות אמת כדי לדעת האם הוא משקר או לא. תני לאינטואיציה שלך להוביל אותך, ושימי לב לסימנים עליהם תקראי במאמר זה בכדי להיות בטוחה האם הוא משקר לך.

מכונת אמת

הסיפורים שלו פשוט לא הגיוניים

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לזהות שקרים היא פשוט להבין כי הסיפור לא הגיוני. לעיתים כדי לצאת מסיטואציה מסויימת אדם ישקר בצורה בה הוא ממציא סיפור תוך כדי תנועה כדי להסתיר את הקשר, אך אם תקשיבי היטב לסיפור הזה תוכלי להבין כי הוא כלל לא הגיוני.

אל תנסי גם את לספר סיפורים לעצמך או לתרץ את ההתנהגות שלו. אם את רוצה להיות בטוחה כי את מזהה את השקרים שלו, נסי להבין האם מה שהוא מספר לך נשמע לך הגיוני, ותני לאינטואיציה שלך לעזור לך בקבלת ההחלטות.

ההכחשות שלו מוגזמות מידי

בדרך כלל אם תנסי להתעמת עם הגבר שלך כאשר הוא משקר תגדלי הוא מכחיש בצורה יותר מידי מוגזמת, והוא גם ינסה להפוך את כל הסיפור עלייך וינסה לגרום לך ליסורי מצפון על כך שבעצם את זו שלא בסדר כי את לא מאמינה לדברים שלו. אם את יודעת שאת צודקת, אל תפלי למניפולציות הללו. ברגע שהן יעבדו פעם אחת, הוא יעשה את זה שוב ושוב ובכל פעם את תרגישי שאת צריכה להוריד את עצמך ואת הקול שלך על מנת להתאים לשקרים שלו.

אם את מנסה להתעמת עם הגבר שלך על שקר שלו והוא מתחיל להתנהג באגרסיביות מוגזמת מידי כדי להכחיש את השקר, כנראה שיש לו מה להסתיר.

הוא נותן יותר מידי מידע

לרוב, כאשר אדם משקר הוא יפרט יותר מידי, מתוך ניסיון פסיכולוגי להסתיר את השקר. למשל, אם את שואלת את הגבר שלך מה הוא עשה ביום שישי האחרון בערב, והוא מתחיל לתת לך רשימה של חברים שהוא היה איתם, מקומות ספציפיים, מה אכלו או מה שתו, מה הוא לבש, איך נסעו ובאיזו שעה ועוד, יכול להיות שהוא מסתיר משהו שהוא לא רוצה שתגלי. לעיתים זה באמת ככה כי זה אותו גבר והוא אוהב לפרט, אך אם זה בדרך כלל גבר שלא אוהב להרבות במילים ופתאום הוא מתחיל בפירוט מוגזם, יש לכך סיבה.

הוא משקר גם בדברים אחרים

משרדי חקירות המפעילים חוקרים פרטיים יכולים להעיד שיש אנשים שהם שקרנים באופי שלהם, ולכן את יכולה לראות את השקרים הללו גם בדברים שלא קשורים אלייך ולזהות אופי של שקרן. למשל, הוא יספר מול החברים שלו סיפור שקרה לשניכם כאשר הייתם יחד ואת תזהי כי הוא משנה או מוסיף פרטים שונים כדי להפוך את הסיפור ליותר מעניין. זה יכול לקרות בכל דבר בחיים, וככל שאדם הוא שקרן יותר באופי שלו, הוא ירגיש צורך לשקר על כל דבר, בזוגיות, בעבודה, עם המשפחה ובכל מקום אחר.

אם את מזהה את הסימנים הללו, את לא באמת צריכה מכונת אמת, את תדעי לזהות בדיוק את השקרים שלו בכל סיטואציה. דעי להתמודד עם המצב הזה בצורה נכונה ואל תאפשרי לזה להפוך להרגל.