טעויות נפוצות בבחירת חוקר/בלש פרטי

טעויות שאנשים עושים בחיפוש אחר בלשים פרטיים ומה לעשות במקום

יותר ויותר אנשים נקלעים לחוסר בהירות בחייהם, זה יכול להיות בפן האישי או בפן העסקי והכלכלי. במצב הזה, "הם קונים מצלמה" ונכנסים לנעליו של חוקר פרטי מהסרטים, אבל החיים כמו בסרט שונים לחלוטין. לרוב אותם אנשים לא רק שנוחלים אכזבה אלא גם עוברים על החוק נוכח פגיעתם בפרט האחר.

נשמע לכם מוכר? אם כן ייתכן וגם אתם עשיתם או עלולים לעשות טעויות שתוצאותיהן עלולות להיות קשות מנשוא. יש לא מעט סיבות מדוע חשוב שלא תצעדו לשם לבד ותיגשו אל חקר האמת אך ורק באמצעות בלשים פרטיים עם ניסיון.

טעות מס' #1 שכירת שירותי בלשים פרטיים שאינם ברי סמכא

אחת הטעויות הנפוצות קשורות בבחירת בלשים פרטיים שמציגים לכם את שלל הניסיון שלהם אבל לא פועלים כחוק. אותם בלשים מביאים לכם את המידע אבל כשאתם מגיעים אל הערכאה המשפטית הנדרשת או באים בדין ודברים מול האדם הנחשד הכול עולו בתוהו. למה זה קורה? ייתכן מאוד שהסיבה לכך כי לא ביצעתם חקר שוק המבוסס על בלשים פרטיים חוקיים.

אז מה חשוב לעשות?

וודאו כי אותם בלשים פרטיים נבחרים מחזיקים תעודה מטעם משרד המשפטים והם מבוקרים! כן יש מי שמבקר אותם. זה חשוב כי גם אם אכן הגעתם למישהו שמחזיק בתעודה הזאת תוכלו להגיש תלונה במידה ומישהו סרח כלפיכם ולא סיפק את השירות שהובטח.

דבר נוסף שחשוב להזכיר כאן זה אדם שמסרב להציג לכם את רישיונו. אם הגעתם לאדם שהציג לכם רזומה של איש משטרה, צבא ומתהדר בכל מיני תארים אבל מסרב להציג לכם רישיון זו בהחלט אמורה לייצג נורה אדומה עבורכם. בגדול? אל תוותרו על הצגת הרישיון ובו זמנית אל תאמינו לשום דבר אלא אם מציגים לכם מידע או רזומה חף בין היתר ולפני הכול מעבר פלילי!

טעות מס' #2 בחירת בלש פרטי ללא ניסיון

טעות נוספת מדברת על אדם נחמד שהגעתם למשרדו או ישבתם עמו בבית הקפה הסמוך. הוא יציג לכם לא מעט אפשריות, יהיה פתוח לכל דבר אבל נחשו מה? הוא בתחום פחות מחמש שנים וזו בהחלט עלולה להוות גם נורה אדומה כמו קודמותיה.

אז איך בכל זאת צריך לבחור בלשים פרטיים?

אם הגעתם ליעד טוב של משרד המונה לא מעט בלשים פרטיים עם ניסיון חשוב ביותר לוודא כי הם פועלים בשטח יותר מחמש שנים.

אדם שבחרתם חייב על פי חוק להציג לכם 3 שנות התמחות ובו זמנית עוד 5 שנות פעילות וביחד? לפחות 8 שנות פעילות- 8 שנים שיחתימו לכם על הגושפנקא כי אכן מדובר בחוקר/ בלש פרטי עם תוצאות שיכולות בסופו של דבר לשמש אתכם בכל מקום לרבות הערכאות המשפטיות.