חשיפת הונאה ומעילה בחברות וארגונים

לצערנו בשנים האחרונות אנו עדים ללא מעט מקרים של מעילות והונאות בחברות. כמובן, כל בעל חברה או מנהל בכיר אשר מזהה הונאה או מעילה בחברה שלו רוצה מיד להציב את הדברים מול האשמים בדבר, אך זה לא תמיד נכון.

הדרך הנכונה להתמודד במקרים כאלו היא מורכבת יותר, ואם אתם רוצים לדעת מה לעשות וכיצד להתמודד עם ההונאה או המעילה באופן הנכון ביותר, קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

חקירות כלכליות

האם כדאי לבצע עימות מול החשודים במעשה?

ברגע שמתגלה ההונאה או המעילה, רבים בטוחים כי ברגע שהם יקבלו תגובה מהחשודים במעשה הדבר יסייע להם לחשוף את הפרשה ולשמור על האינטרס של החברה, אך זה לא תמיד נכון.

לרוב, חשודים במעילות או הונאות יגיבו או בהודאה חלקית, כך שהם יודו במעשים קלים ולא בעבירות החמורות, או שהם יסרבו לחלוטין לשתף פעולה. התוצאות של העימות הזה יכולות להיות קריטיות מאוד להמשך התהליך ולכן זהו עימות אשר חייב להתבצע עם חוקר מקצועי שיפעיל את הלחץ הנכון.

ואיך מפעילים את הלחץ הנכון? עם הוכחות!

השלב הראשון הוא קודם כל לפנות אל חוקר פרטי אשר יחקור לעומק את המקרה ויגיע עם הוכחות חותכות למעשים. צוות המשרד שלנו כולל חוקרים מומחים מאוד בתחום אשר יוכלו לגלות את האמת ולהגיע עם הוכחות מתאימות וחותכות, כך שיהיה ניתן להפעיל לחץ נכון יותר על הנחקר ולהגיע להודאה של ממש, גם למעשיו של הנחקר עצמו וגם לגלות האם יש לו שותפים למעשה, ומי הם.

מתי יש לפנות למשטרה?

אם אתם רק חושדים במעילה או גניבה בחברה, אך אין לכם שום הוכחות למעשה, תלונה למשטרה בשלב הזה לא באמת תועיל. למשטרת ישראל אין די כוח אדם כדי לבצע את החקירות לעומק וגם אם יוקצה כוח האדם, זה יקח הרבה מאוד זמן. גם אז, אם לא יימצאו הוכחות חותכות למעשה החקירה תסגר והחשודים כבר ידעו על החקירה כך שיהיה להם זמן
להסתיר את הראיות.

במקום זה הצעד הנכון ביותר הוא לפנות אל משרד חקירות פרטי. אנו נחקור לעומק את המקרה ובחשאיות ורק כאשר יהיו לכם הוכחות חד משמעיות תוכלו לפנות יחד איתן למשטרה או לכל גורם אחר על מנת למצות את הדין עם האשמים במעשה, להביא לאישומים של ממש ולנהל תהליך משפטי מתאים לעבירה אותה הן ביצעו, הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי.

איך אנחנו יכולים לעזור?

במשרד "סער חקירות" בניהולו של עוז סער חוקר פרטי בכיר מכירים את התופעה מקרוב, במהלך השנים אנחנו יכולים להעיד על עשרות מקרים בהם הצלחנו לשים יד על עובדים שמעלו וביצעו הונאה בסדרי גודל שונים, ואף לעשות עדויות חד משמעיות  לגבם. חושדים שישנה מעילה בארגון בו אתם עובדים? התקשרו לשיחת יעוץ ראשונית 054-4674434.