חקירות פרטיות

עוז סער, חוקר פרטי מנוסה בתחום מאז 1999 ובעל משרד חקירות ברשיון משרד המשפטים.
במהלך השנים, צבר המשרד מומחיות רבה להשגת ראיות לגורמים שונים בתחום האישי והעסקי, מעקבים וחקירות מיוחדות

משרד החקירות עוז סער, פועל תחת הקוד האתי של לשכת החוקרים הפרטיים בישראל, תוך שימת דגש על פרטיותם של לקוחותיו, מתן שירות אישי וליווי צמוד עד סיום החקירה. המשרד מפעיל חוקרים פרטיים מנוסים, בעלי רשיון מטעם משרד המשפטים. אנו ערוכים בפריסה ארצית ליציאה לפעילות תוך זמן קצר ובמידת הצורך גם בביצוע חקירות בחו"ל.

אנו מפעילים מחלקה טכנית להתקנת מצלמות וידאו סמויות לצפיה מרחוק וכן מספקים שרותי בדיקות האזנה ואיתור מצלמות סמויות.

לייעוץ ראשוני, צרו קשר בטלפון: 054-4674434

חוק חוקרים פרטיים – עקרי החוק

בחוק "חוקרים פרטיים" מוגדרים החוקרים פרטיים כאנשים אשר עוסקים בהשגת מידע על הזולת, לצרכי אחרים. החוק אוסר על עיסוק בחקירות פרטיות לאדם אשר אין בידיו רישיון לכך מטעם משרד המשפטים. על מנת לקבל רישיון חוקר פרטי, יש להירשם כמתמחה ולהתאמן במשרד חקירות במשך שלוש שנים. בתום תקופה זו יש לעבור מבחן מטעם משרד המשפטים בדיני ישראל ואתיקה מקצועית. על מנת לקבל רישיון ניהול משרד חקירות, יש לעסוק בחקירות במשך חמש שנים מיום קבלת הרישיון. רישיון משרד חקירות ניתן לאחר אישור הוועדה לרישוי חוקרים פרטיים ושרותי שמירה של משרד המשפטים.

תפקידו של חוקר פרטי:

כשאנחנו שומעים את המושג: חוקר פרטי, הרבה פעמים עולה בדמיוננו תמונה של אדם במעיל בלשים ארוך, כובע, מקטרת וזכוכית מגדלת. אז זהו, שזה לא בדיוק כך. חוקר פרטי הנמצא בתפקיד של מעקב סמוי או גלוי נראה כאחד האדם, מתלבש כאחד האדם ונטמע באווירה הכללית. חוקר פרטי צריך לשמור על פרופיל נמוך ולא לבלוט בשטח. עבודתו רחוקה ממה שהורגלתם לראות בסרטי הבלשים – מדובר בעבודה מתוכננת לפרטי פרטים, מורכבת, ולעיתים סיזיפית וחסרת הילה. הדרך להשגת התוצאות הרצויות ארוכה ורצופת מהלכים שונים – בקיצור, לא בדיוק כמו שעה וחצי של סרט בלשים ותעלומה פתורה.

חוקר פרטי – התפקיד מחייב

חקירות הוא מקצוע המחייב תקופת הכשרה וקבלת רישיון עבודה מטעם משרד המשפטים. חוקר פרטי מספק מגוון שירותים לקהלים שונים כגון: אנשים פרטיים, עורכי דין, חברות, מוסדות ציבור ועוד. חוקר יכול להיות בעל משרד חקירות פרטיות (ואז הוא צריך לקבל רישיון משרד חקירות מעבר לרישיון חוקר פרטי ) או שהוא יכול לעבוד עבור מספר משרדי חקירות שונים.

תפקידו כרוך בביצוע חקירות פרטיות בשיטות משתנות על פי צרכי החקירה. חוקר פרטי צריך להיות בעל תכונות אישיות מסוימות כדי להצליח בתפקידו. הוא צריך להיות בעל מחשבה יצירתית, זריזות מחשבה ותגובה, ביטחון עצמי גבוה, אסרטיביות, תפקוד טוב בתנאי לחץ, יכולת תקשור גבוהה עם אנשים, תחכום רב, קריאת מפה, סבלנות רבה ויסודיות.

חוקר פרטי ומגוון החקירות לביצוע

חוקר פרטי עוסק בתחומי חקירות שונים עבור קהל לקוחותיו. לפניכם מגוון תפקידיו של חוקר פרטי :

  • מבצע מגוון סוגי חקירות: חקירות אישות, חקירות כלכליות, חקירות ביטוח, וכו'.
  • מספק שירותי בדיקות פוליגרף לאנשים פרטיים וחברות.
  • מעניק שירותי מידע, מידענות ומודיעין עסקי – הן בתוך החברות והן מול המתחרים.
  • מבצע שירותי מעקבים בגבולות ישראל, מעקבים בחו"ל, מעקבים ברשות הפלסטינאית.
  • מספק שירותי איתור כתובות, נעדרים, איתור לשם מסירה משפטית, איתור יורשים ועוד.
  • מגיע להופעות בבית משפט – חוקר פרטי מתבקש לעיתים להופיע בבית המשפט, ולהציג את הראיות שאסף במהלך החקירה עבור הלקוח שלו.

מסתבר שתפקידו של חוקר פרטי מגוון וחולש על פני תחומים רבים בחייהם של אנשים, הן במגזר העסקי והן בחייהם האישיים של הלקוחות. חוקר פרטי מיומן יתכנן את החקירה שלו לפרטי פרטים על פי המידע שיקבל מהלקוח, הצרכים והמטרות, ובהתאמה לתחום החקירה. הוא ישתמש לעיתים במהלך חקירה בציוד מעקב משוכלל כדי לספק ראיות (במידה ויש) טובות במקרה של צורך בהבאת ראיות לבית המשפט. תפעול ציוד מעקבים דורש מיומנות ומקצועיות רבה והוא כולל שימוש בציוד האזנה, מצלמות נסתרות, ציוד הקלטה, ציתות לשיחות טלפון וכיוצ"ב. לא ממש מזכיר את הבלש מהסרטים עם הזכוכית המגדלת…..