חקירות לאיתור נכסים

אחד מהשירותים המוכרים והפופולאריים ביותר של חוקרים פרטיים הוא איתור נכסים. איתור נכסים הינה פעולה שיכולה להיות מורכבת מאוד וכוללת פעולות חקירה מגוונות אשר משמשות לאיתור של נכסים שונים, כחלק מחקירה כלכלית רחבה יותר או אפילו בלעדיה.

תהליך החקירה לאיתור נכסים מורכב משלבים רבים, החל מבניית תיק החקירה בהתאם לצורך של הלקוח המזמין את החקירה, דרך איסוף של מידע מגורמים שונים גם בגבולות ישראל וגם במדינות אחרות ברחבי העולם, הפעלה של מעקבים על נחקרים בעלי עניין אשר יכולים לגלות  מידע על הנכסים הללו ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים אשר יסייעו לעבודות החקירה ועד להפקת דו"ח מקצועי הכולל את כל המידע שהושג והממצאים של החקירה, דו"ח קביל איתו ניתן לעשות שימוש גם בבית המשפט או בכל ישות רשמית אחרת.

באילו מקרים יש לבצע חקירת איתור נכסים?

חקירות לאיתור נכסים יכולות להיות שימושיות ונצרכות מאוד במגוון רחב מאוד של מקרים כמו למשל:

  • חקירות כלכליות – חקירות בהן חוקרים אנשים פרטיים או חברות ועסקים לפני כניסה לשותפות, רכישה של חברה או אפילו תביעה משפטית, והן מאפשרות לאתר נכסים נסתרים שישמשו לתשלומי חובות או להוכיח יכולות כלכליות של החברה שהן שונות ממה שהיא הציגה.
  • לקראת נישואין – במקרים רבים לפני נישואין אנו פוגשים לקוחות אשר מבקשים לבצע חקירה כלכלית לאיתור נכסים מוסתרים שהאדם מנסה להסתיר בעת חתימה על הסכם ממון או כל הסכם דומה.
  • הליכי גירושין – בהליכי גירושין פעמים רבות קורים מצבים בהם אחד מהצדדים מנסה להסתיר נכסים על מנת להימנע מחלוקתם בתהליך חלוקת הרכוש, מה שיוביל להפסדים משמעותיים של הצד השני. באמצעות חקירה מקצועית ניתן לאתר את כלל הנכסים הללו ולהגיע לחקירה שוויונית ונכונה.
  • תביעות חייבים – במקרה של תביעת בעלי חוב אשר טוענים כי אין להם אפשרות כלכלית לעמוד בתשלומי החובות, ניתן להוכיח במידה וזה נכון, כי יש ברשותם נכסים שהם מסתירים ויכולים לשמש לתשלום החוב האמור.
  • ירושות – במידה ואדם לא הותיר אחריו צו ירושה מסודר, בכדי לבצע את חלוקת הרכוש לאחר הפטירה יש לאתר את כל הנכסים שלו, ותתפלאו לגלות כי ללא מעט אנשים יש נכסים שהם לא דיברו עליהם מעולם ושווים לא מעט.

איך אפשר לדעת אם בכלל יש טעם לבצע את החקירה?

לא תמיד תגלו כי ישנם נכסים מוסתרים כלל, ולכן חשוב מאוד לעבוד עם חוקר פרטי מקצועי אשר מבצע את החקירה בשלבים, כך שלא תצטרכו לשלם הרבה מאוד כספים ולצאת עם שום דבר. חוקר פרטי יחלק את החקירה לשני חלקים, כאשר בחלק הראשון תבוצע חקירה ראשונית אשר תאפשר לכם לדעת האם בכלל ישנו סיכוי לכך שאותו אדם או חברה מסתירים נכסים, ובמידה וכן, יבוצע המעבר לחלק השני שהוא החקירה המסיבית יותר.