חקירות כלכליות

חקירות כלכליות מבוצעות בכדי לתת מענה לגבי מצבו הפיננסי של אדם או עסק. חקירות אלו מספקות מידע בזמן אמת לגבי חוסנו הכלכלי של הנבדק וכן ראיות אשר בדרך יסיעו בהמשך לגבות את החוב ממנו. ניתן לבצע חקירות כלכליות בדרגות עומק שונות וכך למקד כל חקירה למטרה ספציפית ולהתאים אותה לתקציב המתוכנן.

חקירות כלכליות

שירותי חקירות כלכליות כוללת את הסעיפים הבאים:

 1. מודיעין עסקי
 2. ריגול עסקי
 3. חקירות מעילות והונאות
 4. חקירות לאיתור כתובתו של הנבדק.
 5. חקירות לאיתור מקום עבודתו, או מקורות פרנסה נוספים.
 6. חקירות לאיתור נכסים.
 7. חקירות לאיתור כלי רכב, הרשומים על שמו של הנבדק.
 8. חקירות לאיתור סניפי בנק, בהם מתנהלים חשבונותיו.
 9. חקירות לאיתור זכויות כספיות בחברות ביטוח.
 10. חקירות לבדיקת חובותיו של הנבדק.
 11. בחקירה כלכלית מלאה, מקבל הלקוח דוח מפורט הכולל את הממצאים ונספחי תמונות של חקירות השטח אם בוצעו
 12. חשיפת הונאה ומעילה בחברות ואירגוניים

איתור נכסים ורכוש

חקירות לצורך איתור נכסים ורכוש מתבצעות גם כחקירות פרטיות, כמו הסתרת נכסים ורכוש בהליכי גירושין, וגם כחקירות עסקיות וארגוניות כמו לצורך איתור חייבים, איתור הון מוסתר, הערכה נכונה של שווי חברה ועוד. בחקירות אלו משתמש צוות החקירות באמצעי חקירה מיוחדים וכן שיתופי פעולה עם משרדי חקירות פרטיים מרחבי העולם בכדי לאתר נכסים ורכוש המוסתרים מעבר לים.

החקירה מבוצעת על פי הגדרות החוק כך שיהיה ניתן לעשות שימוש בראיות שנמצאו בבית המשפט או בכל יישות דומה.

סכסוך עסקי

לא מעט פעמים סכסוכים עסקיים מובילים לצורך בביצוע חקירות כלכליות. חקירות כאלו יכולות להיות בהליכי פירוק חברות או חלוקה שלהן בשל סכסוך, חשד של אחד מהצדדים על הסתרת כספים או נכסים על ידי הצד השני ועוד. בחקירות כאלו חשוב לבצע את החקירה באופן שקט וחשאי על מנת למנוע גילוי על ידי הצד השני ולהחריף את הסכסוך ללא ראיות ממשיות לשימוש.

חקירות בהליכי גירושין

מלבד חקירות אישיות אשר מלוות תהליכי גירושין רבים, חקירות כלכליות הן חלק מהותי בהליכים כאלו, במיוחד כאשר מעורבים עסקים וכספים רבים של בני הזוג. אם אחד מבני הזוג חושד כי הצד השני מסתיר נכסים או כספים, אם הוא חושד כי הוא מסתיר מידע על ההכנסות האמיתיות שלו וכדומה, בכל מצב כזה הוא יכול לפנות אלינו לביצוע חקירה כלכלית גירושין מקצועית וקפדנית אשר תחשוף את המידע הנכון ובו הוא יוכל להשתמש בבית המשפט או בדיוני הגירושים.

איתור פרסונלי

 1. איתור פרסונלי הינו איתור של אנשים, בארץ ובעולם. איתור פרסונלי מתחלק לכמה קטגוריות:
 2. מסתתרים מרצון – איתור של אנשים אשר מסתתרים מרצונם כמו בעלי חובות, מטרידים אנונימיים שונים וכדומה.
 3. מסתתרים שלא מרצון – איתור של אנשים נעדרים שעקבותיהם נעלמו בארץ או בעולם כמו חטופים, נסחטים, אנשים חולים אשר ייתכן כי איבדו זיכרון ומקום, ילדים אבודים וכדומה.

איתורים אישיים – איתורים אשר מבוצעים לצרכים אישיים כמו איתור יורשים, איתור בעלים של נכסים, איתור חברי ילדות או קרובי משפחה לא ידועים וכדומה.

חקירות הרמת מסך:

חקירות אלו באות במטרה לקשור בין חוב של חברה בע"מ לבעלי המניות או נושאי תפקידים בחברה. יש לציין כי הרמת מסך הינו כלי משפטי חריג אשר השימוש בו נעשה בבתי המשפט בתנאים מסיימים וייחודיים. חקירות הרמת מסך מספקות ראיות לכך שהתנאים הספציפים הללו התקיימו וניתן לבצע אותו בבית המשפט.

אחד המקרים הנפוצים הוא כאשר חברה בעמ נסגרת לאחר שנקלעה לחובות ובהמשך, בעלי המניות פותחים חברה אחרת במקומה העוסקת באותו תחום. כאמור, מטרת חקירוה כלכלית בנושא זה היא להוכיח את הקשר לחברה שנסגרה.

לעיתים החברה החדשה מנוהלת למראית עין על ידי דמויות אחרות אשר לכאורה אינן קשורות ואילו בעלי החברה האמיתיים מוסתרים, על מנת להקשות את הוכחת הקשר אל החובות שהושארו בחברה הקודמת.

חקירת מנהג בעלים

מנהג בעלים הינו מושג משפטי אשר מייצר אפשרות לזהות רכוש כשייך לאדם מסוים למרות שהוא לא רשום כבעלים הרשמי של אותו רכוש. במקרים רבים חקירות כאלו משמשות כאשר חייבים מבצעים רישום של נכסים או חשבונות בנק על שמות של חברים או בני משפחה במטרה להסתיר את ההון האמיתי שלהם, או בהליכי גירושין במטרה להסתיר נכסים ורכוש מהצד השני. חקירה מקצועית תאפשר להוכיח כי אכן מדובר ברכוש של האדם ולא של אותו צד ג'.

חקירות רקע ונאותות

חקירות אשר היום רבים משתמשים בהן – גם חברות וארגונים רבים לפני מינויים של בעלי תפקידים, ואפילו לא מעט אנשים פרטיים אשר מעוניינים לקבל רקע על אדם כמו לדוגמא בן זוג חדש שעומד להיכנס למשפחה בחתונה או כל מקרה דומה. למידע נוסף אודות חקירות נאותות לחצו

עוז סער חקירות כתובתנו: רחוב אמיל זולא 39 קריית אריה פתח תקווה טל' 03-9199209