חקירות הונאה ומרמה

הונאה הינה עבירה חמורה מאוד. הונאה ומרמה היא מניפולציה של ממש אשר גורמת לקורבן לבצע פעולות מתוך מחשבה מסויימת, כאשר המציאות שונה לחלוטין. לעיתים אנשים עוברים הונאה על ידי אדם אחר במשך שנים רבות וכלל לא מודעים לכך, ולעיתים התרמית מתגלה בתוך זמן קצר יחסית.

כך או כך, אם אתם מבינים כי עברתם הונאה או רמייה, או אם אתם חושבים כי קרוב משפחה או חבר שלכם נמצא תחת השפעה כזו, משרד החקירות "עוז סער" ישמח לעמוד לשירותכם. אנו מבצעים חקירות פרטיות ומקצועיות אשר המטרה שלהן היא לאתר את האמת, לחשוף אותה ולספק לכם את כל ההוכחות כך שיהיה ניתן למצות את כל הזכויות של הקורבן במקרה הזה ולמצות את הדין עם עובר העבירה במסגרת החוק המתאים.

חקירות הונאה

הונאת נושים

סוג אחד של הונאה הינה הונאת נושים. מדובר במקרים בהם אנשים אשר חייבים כספים לאחרים מבצעים פעולות מרמה על מנת להתחמק מתשלום החוב. זה יכול להיות באמצעות הסתרה של נכסים או כספים וטענה לכך שאין להם דרך לשלם את החוב, אפילו בבית המשפט בבקשה לפשיטת רגל. במקרים כאלו אנו מבצעים חקירות אשר מגלות את האמת ומספקים לכם הוכחות המאפשרות לכם להציג מול בית המשפט את מצבו האמיתי של החייב ולדרוש ממנו להשלים את תשלום החוב.

התחזות וגניבת זהות

סוג נוסף של הונאה הינו התחזות וגניבת זהות. התחזות לאדם אחר, בין אם מדובר באדם חי או מת יכולה להוות עבירה פלילית חמורה. לעיתים ההתחזות הזו מבוצעת במטרת ניסיון להונות מוסד פיננסי או ממשלתי, ולעיתים היא יכולה להתבצע על מנת להונות אנשים פרטיים.

בכל מקרה, כאשר ההתחזות הופכת להיות כלי לניצול היא יכולה להוות עבירה פלילית חמורה, ולשם כך יש לאסוף עדויות והוכחות אשר יאפשרו לכם להגיש כל זאת אל גורמי אכיפת החוק.

זיוף

זיוף יכול להיות במגוון רחב מאוד של דרכים – זיוף של מטבעות או שטרות כסף, זיוף של תעודות זהות או דרכונים, זיוף של מסמכים שונים או ייפוי כוח ועוד. יכולים להיות זייפנים אשר מבצעים את הזיופים בתשלום עבור אדם אחר והם שותפים לעבירה, או אדם אשר מבצע את הזיוף בעצמו ולצרכים האישיים שלו. בכל מקרה מדובר בעבירה פלילית אך לעיתים המשטרה לא יכולה לעבוד מספיק מהר על מנת למצוא את ההוכחות המתאימות, במיוחד כאשר מדובר במקרה אזרחי, ולכן רבים פונים אל משרד חקירות פרטי על מנת למצוא את ההוכחות המתאימות ולהגיש תביעה אזרחית מתאימה.

הונאות פונזי

הונאת פונזי הינה אחת ההונאות המוכרות והותיקות ביותר. מדובר בהונאה בה רוכשים את אמונו של הקורבן על ידי קשרים מקצועיים, מוציאים ממנו סכומי כסף גבוהים מאוד בתמורה להבטחות גבוהות ואז נעלמים, משלמים בהמחאות ללא כיסוי או טוענים כי הם נקלעו לחובות ואין להם כיצד לעמוד בהתחייבויות שלהם.
לצערנו בשנים האחרונות אנו עדים על לא מעט מקרים כאלו בישראל, ולא מעט קורבנות. בייחוד אנשים צעירים מאוד אשר מחפשים דרכים להתעשרות מהירה ונופלים קורבנות להבטחות שווא או אנשים מבוגרים שאין להם יותר מידי ידע ונפלו תחת מתק לשון של אנשי מכירות קשוחים.

מעילות

מעילות כספיות יכולות להתבצע גם בתוך עסק או ארגון וגם בין ארגון אחד לאחר. לדוגמא, בעל תפקיד אשר מנצל את התפקיד שלו על מנת לקבל טובות הנאה או להעביר כספים בתוך הארגון לטובת הצרכים האישיים שלו והשגה של מטרות שונות תחת מרמה והפרת אמונים.