חקירה כלכלית גירושין

אחד האירועים המורכבים ביותר שיכולים לעבור על כל אדם הוא הליך של גירושין. מדובר באירוע שיכול לשנות מהותית את חייו של האדם ולהשפיע על כל מהלך החיים שלו, ואם יש דבר שיכול להפוך את התהליך למורכב אפילו יותר, הוא המפגשים התכופים בבתי המשפט או מריבות על הרכוש במשרדי עורכי הדין.

פעמים רבות אחד מהצדדים מרגיש כי הצד השני מסתיר ממנו כספים או נכסים, ולעיתים אפילו שני הצדדים מרגישים בצורה זהה. הסתרה כזו יכולה להוביל להסכם גירושין בו אחד מבני הזוג מקבל פחות ממה שבאמת מגיע לו, גם אם בהסכם עצמו וגם אם בדמי המזונות.

אם גם אתם עומדים במצב כזה, חוקר פרטי לצורך חקירה כלכלית בתהליך גירושין הוא בעל המקצוע אליו אתם צריכים לפנות.

למה דווקא חוקר פרטי בהליך גירושין?

חוקר פרטי יכול לבצע את החקירה באופן שאתם עצמכם לא תצליחו לבצע לבד. הוא יכול לקבל גישה למידע חשוב, לבצע מעקבים מבלי להתגלות והכי חשוב – הוא יכול לבצע את הכל תחת מסגרת החוק. זכרו – כל ראיה שתנסו להשיג בעצמכם, ואינה הושגה על פי החוק, לא תהיה קבילה בבית המשפט. לכן, חוקר פרטי אשר מכיר היטב את החוק ואת המגבלות שלו יסייע לכם להשיג כל ראיה לה תהיו זקוקים במסגרת החוק וכך שהיא תהיה קבילה בבית המשפט.

כמה זה עולה?

רבים בטוחים כי חקירות כלכליות יכולות להגיע לעלויות של עשרות אלפי שקלים, ובמיוחד בתקופה של גירושין בה ההוצאות בלאו הכי גבוהות, רבים חוששים לפנות אל השירות הזה. ובכן, חשוב שתדעו כי העלויות נמוכות יותר ממה שרבים חושבים:
חקירה כלכלית רגילה – כ 3000 ש"ח
חקירה כלכלית מורכבת – כ 7000 ש"ח
ולכן חשוב לפנות לייעוץ במשרד חקירות לפני שמחליטים האם כדאי או לא.

איך לבחור משרד חקירות?

כאשר בוחרים חוקר פרטי הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא הרישיון שלו והאם הוא פועל על פי חוק. בדקו את ההתמחות שלו והעדיפו חוקר עם כמה שיותר ניסיון, מה שישפיע על יכולות החקירה שלו. בנוסף, חוקרים רבים מפתחים קשרים עם גורמים שונים מהם יוכלו לדלות מידע בכל פעם שיהיו זקוקים לו, וככל שהחוקר עוסק יותר זמן בתחום, כך יש לו יותר קשרים כאלו.

מתי לפנות לחוקר פרטי?

אם אתם אלו שרוצים להגיש את הבקשה לגירושין, או שיש לכם חשדות – נסו לפנות אל החוקר מוקדם ככל האפשר. לפני שתהליך הגירושין מתחיל הרבה יותר קל למצוא מידע, כי אז ייתכן כי לא קיימת הסתרה או שקל מאוד למצוא את הנכסים או הכספים המוסתרים. לאחר שמתחיל תהליך הגירושין הצד השני יתאמץ יותר בהסתרה ולכן קשה יותר למצוא את המידע. אפשרי, אבל קשה יותר.