מעקב אחר בוגד/ת 

אחת מהעבודות הנפוצות והמבוקשות ביותר עבור חוקרים פרטיים היא חקירה המבוצעת לטובת מעקב וגילוי בגידה. לרוב, האנשים אשר פונים אל חוקרים פרטיים הם אנשים שכבר נמצאים בשלב בו הם יודעים כי בן או בת הזוג בוגדים, והם רק זקוקים להוכחות על מעשה הבגידה.

איך זה מבצע? מהו התהליך? ומתי יש לחשוף את המידע שהתגלה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

עד לרגע הנכון – שמרו על דיסקרטיות

לפני שנתחיל לתאר את התהליך עצמו, חשוב מאוד לזכור ולהדגיש – למרות שהרגשות משתוללים בשלב הזה, אל תחשפו את מה שאתם יודעים בפני בן או בת הזוג. גם אם כבר יש לכם ידיעה ברורה לכך שהם בוגדים, אתם חייבים שיהיו לכם ראיות והוכחות שתוכלו להציג בפני בית המשפט בכל תהליך שתעברו, בין אם בבית הדין הרבני ובין אם בבית המשפט לענייני משפחה.

אם תחשפו את מה שאתם יודעים מוקדם יותר, יכול להיות שיהיה קשה יותר לאתר הוכחות מתאימות והצד הבוגד ישנה את ההתנהגות שלו באופן זמני כדי להסתיר את האמת, ולכן חשוב לשמור על שקט ולהמשיך להתנהג כרגיל ולתת לחוקר הפרטי לבצע את עבודת החקירה שלו.

שלב ראשון – התחקיר

השלב הראשון בעבודה עם חוקר פרטי הוא שלב התחקיר. בשלב הזה החוקר הפרטי עובר אתכם על כל מה שאתם יודעים, על סדר היום של הצד הבוגד, על נסיעות קרובות או זמנים שהם יותר צפויים לביצוע הבגידה וכדומה. בהתאם למידע שיקבל מכם החוקר הפרטי הוא יוכל לתכנן את הזמנים והמקומות בהם יבוצע המעקב. לדוגמא, אם אתם טסים לחו"ל בקרוב והצד השני נשאר בארץ בגפו, סביר להניח כי אם הוא מנהל רומן באופן קבוע, המפגשים יקרו כשאתם לא בסביבה, מה שיאפשר לחוקר הפרטי לבצע מעקב בתקופה הזו ולאתר את ההוכחות הדרושות לכם בתוך זמן קצר יותר.

שלב שני – המעקב

בדרך כלל חוקרים פרטיים מבצעים את המעקב בצוותים של זוגות, אחד מבצע את המעקב מתוך רכב, שני מאופנוע או במעקב רגלי. הצוותים נמצאים בקשר אחד עם השני בצורה שקטה על מנת לכוון את המעקב ולמצוא את התוצאות הרצויות.

אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדעת לבצע את המעקב בצורה קבילה, ולאתר את ההוכחות בצורה שהיא מותרת על פי החוק, ולכן חשוב מאוד לעבוד עם חוקר פרטי מקצועי ולא לבצע את המעקב הזה באופן עצמאי. על מנת לשמור על דיסקרטיות ולקבל את כל ההוכחות הדרושות לפני החשיפה.

שלב שלישי – הדו"ח

בשלב האחרון החוקר הפרטי מכין עבורכם דו"ח מלא של כל הממצאים אותם הוא קיבל והשיג במהלך המעקב, דו"ח איתו תוכלו לעשות שימוש לכל צורך שתרצו בהמשך.