התמודדות עם בגידה, ומדוע לא כדאי לבצע מעקב באופן עצמאי?

בגידה היא דבר מאוד כואב לכולם והיא מסמלת משבר בזוגיות שעלול או לחזק את הזוגיות או לפרק את הזוגיות, איך מתמודדים עם הבגידה? למה חשוב לשכור חוקר בגידות מקצועי שיעשה את החקירה ולא הנבגד או הנבגדת? אל שאלות אלה יענה המאמר.

בגידה בין בני זוג

איך מתמודדים עם בגידה?

ישנן מספר דרכים להתמודד עם בגידה, כאשר ישנן שתיים עיקריות, וכל אחד ואחת יעשה מה שנכון לו או לה ואין טוב או רע בנושא זה.

הדרך הראשונה היא טיפול זוגי או התמודדות עם המצב ושיקום מערכת היחסים. היתרון הגדול בזה הוא שלא מפרקים בית והדבר חשוב יותר אם יש ילדים שעלולים לצאת פגועים מאוד מהליך גירושין. החיסרון הגדול הוא שלעתים הפצע שנותר מהפגיעה של הבגידה לא מחלים ואי אפשר לנהל מערכת יחסית תקינה, דבר שפוגע גם בבני הזוג וגם בילדים.

אם לא ניתן להשיג שלום בית האפשרות השנייה היא גירושין. לבגידה יש השלכות משפטיות הנוגעות לגירושין שעליהן ישנם מאמרים נוספים באתר. אפשרות זו כמובן עלולה לפגוע בילדים אך היא נדרשת כאשר אין שום יכולת לנהל מערכת יחסים תקינה.

למה לא כדאי לנהל מעקב עצמאי אחרי בן או בת הזוג?

על מנת לבצע מעקבים יש צורך בהכשרה. ללא הכשרה, יש סיכוי טוב שהצד השני יגלה אתכם, דבר שגם יפגע ביכולת שלכם לאסוף את המידע וגם יכול מאוד להזיק למערכת היחסים, כי הצד השני מרגיש שאין לכם אמון בו, וזה מאוד פוגע.
בנוסף, כחלק מההכשרה של חוקר פרטי מקצועי, החוקר יודע לאסוף את המידע כך שיוכל לשמש כראיה משפטית. אם המידע נאסף ע"י אדם לא מקצועי, המידע הזה יכול להיחשב כמידע שאין לו ערך משפטי, דבר שיכול להשפיע על תוצאות המשפט.

כל משרד חוקרים פרטיים שמכבד את עצמו נמצא בקשר רציף עם יועצים משפטיים, וזאת כדי שהראיות שהם יאספו יהיו משפטיות. בנוסף, חוקרים פרטיים יכולים להמליץ לנבגד או הנבגדת על טובי עורכי הדין לגירושין, כך שמי שנפגע יקבל מה שמגיע לו או לה.

גילוי הבגידה

לבסוף, לעתים גילוי הבגידה יכול להציף את הנבגד או הנבגדת ברגשות רבים של צער וגם של כעס רב. זעם וכעס רב יכולים להתבטא בפגיעה עצמית, פגיעה בצד השני או פגיעה במי שאיתו בן או בת הזוג בגדו. כל אלה כמובן יובילו למצב שבו הנבגד או הנבגדת במקום לקבל פיצויים על הפגיעה, ילכו לכלא מבלי לקבל כלום, וחבל.