הקשר בין נרקיסיסט לבגידה

מחקרים רבים מראים בבירור כי לאנשים שיש להם מאפייני אישיות נרקסיסטים יש בדרך כלל יותר נטיה לבגוד בבן או בת הזוג שלהם. מעבר לכך, לנהל זוגיות עם אדם שהוא נרקסיסט זהו קושי אמיתי בפני עצמו, ולכן חשוב מאוד לדעת לזהות את המאפיינים הללו עוד לפני הנישואין, ואם רוצים להמשיך במערכת יחסים עם אדם כזה, להתעקש על פניה לטיפול אשר יכולה לעזור לא רק למערכת היחסים, אלא גם לאדם עצמו.

מדוע לנרקיסיסטים יש יותר נטיה לבגוד בבני הזוג שלהם? מה המקור לכך? מה המאפיינים האישיותיים אצלכם שיכולים לגרום לבגידה הזו להגיע? קראו את המאמר הבא ותמצאו את כל התשובות.

עוז סער חוקר פרטי

חוסר באמפטיה רגשית

נרקיסיסטים אלו אנשים עם חוסר באמפטיה רגשית. הם לא מסוגלים להבין כי המעשים שלהם פוגעים באחרים, והם לא מבינים עד כמה. נרקיסיסט יכול לבגוד ללא יסורי מצפון כלל כי הוא לא מסוגל להבין למה בכלל הצד השני צריך להיפגע מזה. מבחינתו, הוא מנהל הפרדה משמעותית בין שני החלקים הללו בחיים שלו, והבגידה לא קשורה לבן או בת הזוג ולכן, מבחינתו, אין להם שום סיבה להיפגע מכך.

אחת הבעיות של החוסר באמפטיה רגשית הינה גם חוסר יכולת לאהוב באמת. הם יכולים להגיד שהם אוהבים, אבל הם לא מסוגלים להרגיש מהי אהבה אמיתית. מבחינתם זהו יוצר צורך במילוי של צרכים שונים, אבל את הצד העמוק של האהבה הם לא באמת מסוגלים להבין.

חיים על מניפולציות

נרקיסיסטים אלו אנשים אשר מנהלים את מרבית החיים שלהם סביב מניפולציות. הם יכולים לשקר גם ללא סיבה שנראית לעין, וזה מגיע אצלם באופן טבעי לחלוטין. מבחינתם, אם הצד השני לא מבין, זו הבעיה שלו, אך הם יעשו הכל כדי להשיג את מה שהם רוצים, כולל הפעלה של מניפולציות מורכבות מאוד כדי להשיג את זה. לכן, נרקיסיסטים יודעים כי גם אם הם יתפסו בוגדים, הם ידעו איך לצאת מזה, והם לא חוששים מההשלכות.

הכוס תמיד חצי ריקה

 מבחינת נרקיסיסטים, תמיד יהיה חוסר והם לעולם לא באמת יהיו מרוצים או מסופקים ממה שיש להם. הנרקיסיסט ירדוף תמיד אחרי החלל הריק, ותמיד ירגיש שהוא יכול להשיג יותר ממה שיש לו, או יותר טוב ממה שיש לו. לכן, גם לאחר שהוא לכאורה מצא זוגיות טובה, התחתן ואפילו הביא לעולם ילדים, הוא תמיד ירגיש שמה שיש לו לא מספיק, וינסה למצוא את הזוגיות הטובה יותר.

הרצון הזה לקבל כל מה שהוא רוצה, יחד עם העובדה שהוא חי חיים בו הוא מרוכז אך ורק בעצמו, הם הבסיס לבגידות ולעוד הרבה מאוד בעיות.

אי לקיחת אחריות

גם כאשר הבגידה מתגלה במקרה או בהפעלת חוקר פרטי בגידות, הנרקיסיסט לעולם לא יקח אחראיות אמיתית על המעשים שלו וההפך – יאשים את הצד השני, מה שלא מאפשר גם לתקן או לעבוד על המצב, ולכן במרבית המקרים זה מסתיים בגירושין.