הונאות ביטוח

הונאות ביטוח הינן עבירות פליליות. מדובר בניסיון של מבוטחים להגיש תביעה לחברת הביטוח על מנת לקבל זכויות שונות שלא באמת מגיעות להם. לכן, חברות הביטוח כיום מפעילות מערך חקירות מקצועי מאוד ועובדות עם חוקרים מנוסים אשר מאפשרות לחקור את האמת לגבי כל תביעה ותביעה ומאפשרות לחברה להיות בטוחה כי התביעה אכן אמיתית ונכונה ואין כאן כל ניסיון להונות אותה.

במסגרת החקירה החוקרים בוחנים את אמיתות הטענות של המבוטח ומוצאים את האמת לאמיתה – בין אם מדובר בתביעה לגיטימית ואכן חברת הביטוח צריכה לשלם את הפיצויים המתאימים למבוטח, ובין אם מדובר בתביעה שקרית ובניסיון להונות את חברת הביטוח.

עוז סער חוקר פרטי

כיצד מבוצעות חקירות ביטוח?

חקירות ביטוח הן חקירות רגישות מאוד. מדובר בחקירות אשר חייבות להתבצע על ידי חוקרים מקצועיים ומנוסים בתחום אשר מכירים לעומק את תחום הביטוח ויכולים לאסוף את כל החומרים הנדרשים ולתת לחברת הביטוח חוות דעת מקצועית ונכונה על התביעה ונכונותה.

לא פעם החוקרים מגלים כי התביעה לא הוגשה בתום לב, וחוסכים לחברות הביטוח סכומי כסף גדולים מאוד. לדוגמא, בעלי דירות מבוטחים שיזמו לכאורה פריצה לדירה וגניבה של רכוש אותו הסתירו במטרה לקבל את כספי הביטוח, בעלי רכבים אשר "העלימו" את הרכב שלהם בכדי לזייף גניבה שלו, אנשים שנפצעו בעבודה וגרמו לפציעה להראות הרבה יותר קשה תוף זיוף נכות או חוסר יכולת המגדילה את גובה התביעה ועוד.

חשיבות קבלת מידע אמין ומדויק

תביעות ביטוח הן תביעות מורכבות מאוד ולכן חשוב לעבוד עם חוקרים אשר יספקו לחברת הביטוח את המידע המדויק והנכון ביותר, וכמובן, איסוף המידע חייב להיות בהתאם לחוק. במידה והמידע לא יאסף בצורה מקצועית ונכונה, חברת הביטוח לא תוכל להשתמש בו והוא גם לא יהיה קביל בבית המשפט. לכן החוקר חייב לדעת לאסוף את המידע באופן חוקי. לשם כך הוא ישתמש ברשתות החברתיות, צילום תמונות במקומות ציבוריים כמותר על פי חוק, מידע מהתיק הרפואי של האדם אשר ויתר על חיסיון מול חברת הביטוח וכדומה.

השלב האחרון

ברגע שהחוקר יספק את כל המידע לחברת הביטוח, היא תוכל לעשות בו את השימוש הנכון. בין אם מדובר בהבנה כי מדובר בתביעה נכונה ואמיתית והם מחוייבים לשלם לתובע את הפיצויים המגיעים לו, ובין אם מדובר בתביעה שקרית והם לא רק שיסרבו לשלם את התביעה, אלא יכולים להגיש תביעה נגדית בבית המשפט כנגד התובע השקרי בגין הונאת ביטוח, מה שיכול גם להפוך לעבירה פלילית.