האם חוקר פרטי זה חוקי?

לשכור את שירותיו של חוקר פרטי במדינה ישראל הינה חוקית. עם זאת על החוקר פרטי להיות בעל כל הרישיונות הרלוונטיים, כמו גם יש פעולות שאסור לחוקר פרטי לבצע וראיות שנאספו בדרכים שאינן חוקיות לא יתקבלו בבית המשפט. במאמר זה תוכלו לקרוא מה אסור ומה מותר לחוקר פרטי לעשות ולמה עוז סער הוא האיש המתאים ביותר לחקירה שאתם רוצים לבצע.

חוקר פרטי – מה אסור לו לעשות?

החוק בישראל מסדיר את מעמדם את חוקרים ובלשים פרטיים ושל משרד חקירות ברישיון. אנשים פרטיים וגופים אחרים צריכים את שירותיו של חוקר פרטי, החוק במדינת ישראל אכן מכיר בצורך של איסוף ראיות ומידע דיסקרטי להגיע לחקר האמת.

על מנת שהחקירה והמידע שהתקבל כתוצאה ממנה יהיו קבילים בבית משפט וחוקיים באופן כללי, החוקר הפרטי ששכרתם מחויב לדעת את החוק ולעמוד בו. אז מה אסור לו לעשות?

האזנות למכשירי טלפון

במדינת ישראל יש חוק האזנת סתר, החוק מגדיר האזנת סתר כל האזנה לשיחה של הזולת, הקלטה או העתקה של שיחה ללא הסכמת הנוכחים בשיחה. העונש על עבירה על החוק יכול להגיע עד לחמש שנות מאסר. על מנת להקליט שיחה על אותו אדם שמקליט או החוקר להיות שותף פעיל בשיחה.

הסגת גבול

במהלך חקירה סמויה לעתים יש צורך להיכנס לשטח פרטי של אדם. על פי החוק במדינת ישראל, אסור לחוקר להיכנס לשטח פרטי ללא אישור בעל השטח או הנכס, כמובן שאסור גם לפרוץ לשטח ללא ידיעתו. במידה והחוקר השיג ראיה באמצעות הסגת גבול, הראיה לא תתקבל והוא עשוי להיענש.

גישה למידע חסוי – אשראי ורשומות טלפון

חוקר פרטי אינו יכול לגשת למידע חסוי מסוגים שונים, מתוך הזכות לפרטיות, על מנת להגיע לחקר האמת הוא חייב להשיג גישה חוקית למידע הנחוץ לו. החוקר הפרטי אינו יכול לגשת לחשבונות פיננסיים או פרטי אשראי, ללא צו או אישור מבעל החשבון.

רישומים פליליים

למרות שמותר לחוקר פרטי לגשת לרישומים פליליים ומסמכים אחרים של בית המשפט,ישנם רישומים פליליים על אדם שלהם יש גישה רק לגורמים ספציפיים. כמו למשל במקרים בהם האדם היה קטין בזמן שביצע את העבירות. במקרים כאלה, לחוקר פרטי אין גישה למידע הזה כלל.

חוקר פרטי מומלץ

משרד חקירות עוז סער חקירות פועל שנים ארוכות במטרה להגיע לחקר האמת, ואף להעיד בבית המשפט ולהציג את הראיות שהשיג בצורה המקצועית ביותר. משרד החקירות פועל ברישיון משרד המשפטים, והוא שם דגש על השגת ראיות וקיום חקירות בדרך חוקית בלבד.

לקוחות המשרד נהנים מצוות חוקרים מיומנים ומקצועיים שחותרים להגיע אל האמת, ולשקף אותה בפני הלקוחות. מחפשים חוקר פרטי או בלש פרטי? חייגו עכשיו למומחים של עוז סער חקירות למספר הטלפון 09-9199209 והאמת קרובה אליכם מתמיד.