האם בגידה משפיעה על חלוקת הרכוש?

לבגידה בתוך מערכת זוגית יש השלכות רבות ומשמעותיות מאוד על הקשר הזוגי, אך השלכות משפטיות הן שונות. בהליכי גירושין יש הרבה מאוד עניינים משפטיים בהם יש לטפל, וכל אחד מהם נוגע לעניין משפטי שונה, בין אם זה משמורת הילדים, המזונות, חלוקת הרכוש ועוד.

ברוב המקרים, כאשר מדובר במשמורות והסדרי ראיה על הילדים המשותפים, מזונות וכדומה, לא תהיה השפעה של הבגידה על ההחלטה. העקרון המנחה את בתי המשפט במקרים הללו הוא טובת הילדים, ואין השפעה לבגידה של אחד מבני הזוג על ההחלטות הללו, כל עוד לא מדובר בפגיעה בטובתם.

ההשלכות של הבגידה יכולות כן להיות קשורות לחלוקת הרכוש. לדוגמא, אישה שבגדה ברוב המקרים לא תקבל את דמי הכתובה, ולעיתים זה יכול להוביל לשלילה של זכויות אחרות נוספות (כמו הסכם ממון הקובע חלוקה מסויימת אשר משתנה במקרה של בגידה). לכן במידה ויש חשדות לבגידה עוד לפני הליך הגירושין, כדאי לפנות אל חוקר פרטי המתמחה בחשיפת בגידות אשר יוכל למצוא את הראיות לכך וכך יהיה לכם בסיס לטענות לשינויים בחלוקת הרכוש על בסיס אותה בגידה.

חוקר בגידות

קביעת בית המשפט לעומת בית הדין הרבני

על פי קביעת בית המשפט בישראל, בגידה כשלעצמה היא אינה סיבה מספיקה על מנת ליצור חלוקת רכוש שאינה שיוויונית או לקפח צד אחד בחלוקת הרכוש על חשבון הצד השני. לעומת זאת, בבתי הדין הרבניים המצב הוא שונה. בשל חומרת הבגידה של אישה בעיני היהדות, מבחינת הרבנות ניתן לקפח אישה שבגדה בשלב חלוקת הרכוש המשותף.

בשורה התחתונה, למרות הקביעה של שני הצדדים, בסופו של דבר לבתי המשפט יש גם את היכולת להפעיל שיקול דעת ולהתייחס לכל הגורמים השונים בהתאם לחוק ולהחליט על חלוקת רכוש נכונה בהתאם לכל התנאים הללו.

לכן יש גם חשיבות גדולה מאוד למקום ב מנוהל תיק הגירושין. אישה אשר בגדה בבעלה כדאי שתעשה כל מה שביכולתה על מנת שהתביעה תנוהל בבית המשפט לענייני משפחה, לעומת הגבר שנבגד ויעשה כל מה שהוא יכול על מנת שהתיק ינוהל דווקא בבית הדין הרבני אשר יכול להחמיר עם האישה הבוגדת ויוכל לתת לו חלק גדול יותר ברכוש המשותף.

בית המשפט מתבסס על הוכחות

לפני הכל חשוב לזכור, בכדי שיהיה בכלל קיפוח או דיון על השלכות הבגידה על הרכוש המשותף, צריכות להיות לכם הוכחות חותכות לכך שהיתה בגידה. בית המשפט לא מתבסס על השערות או שמועות, אתם צריכים לספק הוכחות המעידות מעל לכל ספק בכך שהצד השני בגד ולכן חשוב מאוד לעבוד עם חוקר פרטי כדי לקבל את ההוכחות הללו.

חוקר פרטי מקצועי אשר עובד ברישיון יכול למצוא עבורכם הוכחות חותכות וברורות מאוד וראיות קבילות אותן תוכלו להציג בבית המשפט, וכדאי לפנות אליו עוד לפני שמתחילים עם תהליך הגירושין עצמו, כאשר יש לכם חשדות ועוד לפני שחשפתם אותן לצד השני. עם הראיות הללו תוכלו לבקש דיון בעניין, בין אם זה בבית הדין הרבני, ובין אם זה בבית המשפט במידה וישנו הסכם ממון או כל מסמך רשמי דומה אשר יש לו השלכות במקרה של בגידה.

ליעוץ ראשוני דברו איתנו 054-4674434