בדיקת רקע לפני חתונה – במגזר הדתי אבל לא רק

במיוחד בציבור החרדי והדתי, בדיקות רקע לפני חתונה הן מקובלות מאוד, אך בשנים האחרונות גם הציבור הכללי כבר מבין את החשיבות הגדולה של בדיקות הרקע הללו. בעבר, בדיקות הרקע במגזר החרדי היו מבוצעות בעיקר על ידי חברים, מכרים, שכנים ודרך בירורים דומים, אך היום כבר יותר ויותר משפחות מבינות כי במיוחד בציבור החרדי בו פרטיות המשפחה נשמרת בקנאות, קשה מאוד לקבל מידע אמיתי וחשוב מאוד ולכן בדיקות רקע אשר מבוצעות על ידי חוקר פרטי הופכות להיות הרבה יותר מבוקשות.

תכנית "המתחזים" של חיים אתגר חשפה בפנינו עד כמה עולם ההיכרויות הוא מורכב ועד כמה האהבה עשויה להיות מסנוורת, אז אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם נכנסים למערכת יחסים אמיתית וכנה, או רוצים לברר על משודכים של הילדים שלכם, חוקר פרטי מומחה בתחום הוא התשובה.

בדיקת רקע לפני חתונה

קבלת ביטחון בשידוכים המוגבלים במספר הפגישות

ישנן חסידויות בהן מספר הפגישות בין המשודכים הוא מוגבל מאוד, ואפילו פעם אחת בלבד. בקהילות שונות גם בעידן המודרני בו אנו חיים היום ההורים עדיין מחליטים על השידוך והילדים רק מקבלים את ההודעה, כך שאין באמת זמן או אפשרות להכיר אחד את השני או לפתח רגשות לפני החתונה.

בכל מקרה, ובמיוחד במקרים כאלו, בדיקות הרקע הן הדרך לוודא את ההתאמה בין המשודכים. בדיקות רקע מקיפות ומדוקדקות יכולות לאתר את כל המידע הנחוץ בכדי להיות בטוחים כי אתם מכירים לעומק את המשודכים.

וזה נכון לא רק בציבור החרדי. גם בציבור הכללי אם אתם חוששים להיכנס אל מערכת יחסים אשר בסופה תגלו התחזות ושקרים, בדיקות רקע מראש הן התשובה. אל תחששו או תתביישו לבצע זאת, הביטחון שלכם קודם לכל והניסיון שלנו מאפשר לנו לבצע את החקירות מבלי שמושא החקירה ידע על כך.

איתור מידע על בעיות נפשיות

במשפחות חרדיות מבצעים בדיקות מקיפות מאוד על החתן או הכלה המיועדים. הבדיקות הללו יכללו מעבר דרך המורים בבית הספר, השכנים, החברים בישיבה או אפילו המוכר במכולת השכונתית. יחד עם זאת, מה שרבים מהם לא בטוח יודעים, או לא יכולים לדבר עליו, הוא מחלות נפש.

לא מעט מחלות נפש הן לא נראות לעין, ובטח שלא ניתן להבחין בהן בכמה פגישות מוגבלות בזמן כפי שנהוג במגזר החרדי. לא מעט פעמים כאשר מתגלה אדם בעל הפרעה נפשית במשפחה הדבר מוסתר, גם כאשר הוא עדיין צעיר מאוד, כדי שלא יתגלה בעתיד. הוא יטופל במוסד מרוחק ואיש לא ידע על כך. לכן, חשוב מאוד לפנות אל חוקר פרטי אשר יבצע עבודות חקירה מאומצות שיאפשרו לאתר את האמת ולדעת גם את הנושאים הפחות נעימים, אבל אלו שיכולים להשפיע מהותית על חייהם של בני הזוג כזוג נשוי ובעלי משפחה.

איתור מידע כלכלי

עוד דבר שחשוב מאוד לבדוק מראש הוא מידע כלכלי, וזה נכון בעיקר לציבור הכללי דווקא. בציבור החרדי בדרך כלל את העלויות הראשוניות של החתונה, הדירה וכדומה, ההורים לוקחים על עצמם, בעוד בציבור הכללי בדרך כלל בני הזוג עובדים והנטל מונח כבר מההתחלה על הכתפיים שלהם.

לא מעט פעמים אנו נתקלים באנשים אשר הכירו בני זוג אשר הציגו מצג של מצב כלכלי תקין או אפילו אמידים, אך בסופו של דבר סיבכו אותם בחובות שלהם והכניסו אותם לתסבוכת כלכלית של ממש. לכן, בהיכרות רצינית למטרת זוגיות ארוכת טווח וחתונה, חשוב מאוד לבצע איתור מידע כלכלי שיאפשר לכם להיות רגועים יותר.